Jak co roku Muzeum Powstania Poznańskiego-Czerwiec 1956 organizuje obchody w znacznej mierze skierowane do młodzieży i rodzin. Oto nasz plan:

3 czerwca (w godzinach 9:00 – 12:00) w Zespole Szkół Handlowych w Poznaniu odbędzie się III. edycja Ogólnoszkolnej Konferencji „Młodych Rozprawa nad Czerwcem ’56”. Uczniowie wcielą się w role prelegentów i w czterech blokach tematycznych („Miejsce”; „Bohater”; „Wydarzenie” i „Pamięć”) opowiedzą rówieśnikom o wybranych przez siebie aspektach Poznańskiego Czerwca ’56.

Szkoły zainteresowane udziałem w konferencji  prosimy o zgłoszenia  do 15 maja 2019 roku drogą mailową: czerwiec@wmn-old.pl lub telefonicznie: +48 61 852 94 64. Obowiązuje kolejność przesłanych zgłoszeń do wyczerpania miejsc we wszystkich blokach.

Od 11 do 14 czerwca zapraszamy na kolejną edycję akcji „Światełko dla Czerwca ’56”. Inauguracja tegorocznej edycji rozpocznie się 11 czerwca o godzinie 11:00 na cmentarzu parafialnym przy ulicy Bluszczowej w Poznaniu. Uczczenie pamięci o ofiarach Powstania Poznańskiego zaczniemy od uporządkowania grobów Henryka Nowickiego i Henryka Błażejaka.

Dwa dni później, 13 czerwca o godzinie 11:00 młodzież szkolna spotka się przy Pomniku Poznańskiego Czerwca 1956 roku, a następnie zwiedzi ekspozycję Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.

19 czerwca o godzinie 11:00 uczniowie wielkopolskich szkół będą mieli okazję spotkać się i posłuchać świadków historii, uczestników wydarzeń sprzed 63 lat w Sali Nowej (Centrum Kultury „Zamek”). Zainteresowane placówki prosimy o zgłaszanie uczestnictwa na adres mailowy: czerwiec@wmn-old.pl

27 czerwca o godzinie 17:00 w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 władze Miasta Poznania spotkają się z uczestnikami Poznańskiego Czerwca. W czasie spotkania rozdamy uczestnikom kartki z życzeniami, które wcześniej przygotują przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych.

Zapraszamy też dzieci i młodzież do udziału w konkursach . Więcej w zakładce „edukacja”:  http://wmn-old.pl/edukacja/konkursy/

 

Partner Strategiczny Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956

 

Powrót do listy kategorii Aktualności